Plusy i minusy pożyczek pozabankowych z komornikiem załatwianych przez Internet

wysokie zadłużenie i spotkanie z komornikiem

Sytuacja, gdy komornik siedzi nad głową, a pieniędzy brak jest nie do pozazdroszczenia. Jednak w takich sytuacjach pożyczkobiorcy mogą zdecydować się na specjalny rodzaj pożyczki pozabankowej. Jakie są jej wady i zalety?

Zalety pożyczek przez Internet z komornikiem

  • Elastyczne stawki – pożyczkodawcy, a więc instytucje pozabankowe, to firmy prywatne, co umożliwia im elastyczne stosowanie stawek i opłat do wymogów klienta i nie muszą stosować się do zapisów ustawy o weryfikacji danych historii kredytowej.
  • Obsługa klienta – dlaczego kredytodawcy i pożyczkodawcy z instytucji pozabankowych zazwyczaj mają lepszą obsługę klienta niż zwykłe banki? Trudno powiedzieć, ale obejmuje to lepszą obsługę, lepszą komunikację i szybsze podejmowanie decyzji.
  • Mniej wymogów kredytowych – to dość znany fakt. Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawcy mają mniej wymogów kredytowych niż banki. Wiele nie wymaga zabezpieczenia, a daje możliwość wzięcia pożyczki z komornikiem przez Internet.

Wady pożyczek pozabankowych z komornikiem przez internet

  • Niespójne stawki – dość powszechna wada systemu pozabankowego. Elastyczność stawek to „miecz obosieczny”, co może oznaczać zmienność stawek. Ponieważ pożyczkodawcy mają kilka źródeł finansowania, mogą, ale nie muszą, obniżyć stopy procentowe dla konsumentów.
  • Spadek koniunktury – firmy pozabankowe są narażone na skutki pogorszenia się koniunktury gospodarczej. Są bowiem zależni od stabilnej gospodarki dużo bardziej niż banki. Mogą więc oferować pożyczki z komornikiem przez Internet, ale mogą także szybko upaść, zostawiając klientów w długach.

Jakich pułapek należy unikać?

Biorąc pożyczkę pozabankowe, ważne jest, aby być ostrożnym w kwestii zadłużenia. Lepiej unikać pożyczania zbyt dużej ilości pieniędzy. Ważne jest również, aby zachować ostrożność przy stosowaniu zbyt wielu razy produktów kredytowych. Ubieganie się o wiele pożyczek może negatywnie wpłynąć na historię kredytową i zdolność do zatwierdzenia przyszłych pożyczek. Chyba że wybiera się wysokiej jakości oferty, także na pożyczki z komornikiem przez internet.