Pożyczki pozabankowe z komornikiem – kiedy konieczny jest czek GIRO?

pożyczki pozabankowe długoterminowe

Każdy, kto pożyczał pieniądze z instytucji pozabankowej mając zadłużenie może śmiało stwierdzić, że warunki różnią się wyłącznie koniecznością złożenia oświadczenia o dochodach, co i tak nie stanowi problemu ani je jest uciążliwe. Jednak gdy dochodzi do sytuacji, w której do zadłużenia dochodzi zajęcie komornicze, o wiele trudniej jest uzyskać gotówkę. I nie chodzi wyłącznie o znalezienie firmy z takim produktem finansowym, ale o problem z zajęciem każdej dodatkowej kwoty pojawiającej się na rachunku bankowym.

Kiedy czek GIRO nie jest konieczny?

Firmy pożyczkowe posiadają oferty stworzone z myślą o osobach zadłużonych i z komornikiem. Spełnienie odpowiednich warunków, a więc oświadczenie o dochodach w przypadku chwilówek oraz poręczyciel w przypadku pożyczek pozabankowych długoterminowych pozwala uzyskać pożyczkę pozabankową z komornikiem na dowolną kwotę. Co jednak, jeśli rachunek uległ zajęciu? Odpowiedź zależy od tego, jaki jest cel pożyczki:

  1. Spłacenie zadłużenia – kwota może wpłynąć na rachunek bankowy. Nawet jeśli ulegnie zajęciu, dług zostanie spłacony. Należy jednak liczyć się z kosztami egzekucji komorniczej, dlatego by całkowicie uwolnić się od długu, należy dowiedzieć się, jaka kwota będzie do tego konieczna.
  2. Inne ważne zobowiązania lub wydatki – w tej sytuacji do zajęcia komorniczego dojść nie może. Konieczne jest zatem uzyskanie gotówki poza rachunkiem w banku. Sposobem na to jest czek GIRO.

Pożyczki pozabankowe z komornikiem na czek GIRO

Według raportu Polska bankowość w liczbach. Kwartał IV 2018 ilość kont osobistych prowadzonych przez banki na koniec 2018 roku to prawie 33 mln.1 Bankowość internetowa jeszcze kilka lat temu nie była na takim poziomie, dlatego czek GIRO, którego dostępność znacznie zmalała, był wtedy jedną z najczęściej wykorzystywanych form pożyczenia gotówki. Dzięki niemu można zweryfikować tożsamość bez wykonywania popularnego dziś przelewu, a także odebrać gotówkę. Wszystkie te czynności realizuje się w oddziale Poczty Polskiej po uprzednim okazaniu dowodu osobistego.