Szybki kredyt przez internet dla zadłużonych – wymagane formalności

szybki kredyt przez internet dla zadłużonych

Coraz więcej firm pożyczkowych poszerza swoją ofertę o produkty finansowe takie jak np. szybki kredyt przez internet dla zadłużonych. To niezwykle dogodne rozwiązanie, ponieważ dopasowane jest do oczekiwań każdej strony – firma pożyczkowa w najlepszy dla siebie sposób ocenia ryzyko związane z udzieleniem zobowiązania klientowi, a klient ma możliwość uzyskania gotówki mimo negatywnej historii kredytowej czy dużej liczbie spłacanych aktualnie zobowiązań.

Minimum formalności – czy dla osób zadłużonych również?

Niewielka ilość formalności to zaleta, z której spłyną wszystkie firmy pożyczkowe. W raporcie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy wskazywana jest jako jeden z najważniejszych powodów, które zadecydowałyby o zaciągnięciu zobowiązania w firmie pożyczkowej.1Osoby zadłużone nie muszą obawiać się tego, że w ich przypadku formalności będzie dużo więcej. Ta grupa klientów traktowana jest w taki sam sposób, w jaki traktowani są klienci z dobrą zdolnością kredytową.

Dowód i oświadczenie – czy to wystarczy do uzyskania szybkiego kredytu przez internet dla zadłużonych?

Te dwa dokumenty w zupełności wystarczą, by zaciągnąć szybki kredyt przez internet dla zadłużonych. Podczas wypełniania formularza dowód będzie niezbędny do wskazania numeru PESEL oraz numeru i serii dokumentu. Natomiast oświadczenie jest dokumentem, który wnioskujący wypełnia samodzielnie. Wymagane dane to najczęściej tylko wysokość dochodów oraz miesięcznych wydatków. Zdarza się jednak, że konieczne jest wskazanie źródła dochodu. Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty, takie jak zaświadczenia od pracodawcy czy deklaracje z Urzędu Skarbowego, o ile wskazane dane nie wzbudzą w firmie pożyczkowej wątpliwości. W takiej sytuacji może zażądać dodatkowych zaświadczeń.